Jdi na obsah Jdi na menu

Shrnutí po měsíci s BARFEM

23. 12. 2011

I měsíc je krátká doba na to dělat ukvapená shrnutí. Nicméně již po měsíci sztravy s BARFEM lze zaznamenávat drobné poznatky.

Moje prvotní obavy se ubíraly směrem - zda bude možno psi takto krmit a zda to nebude časově náročné. Ruku na srdce! Určitě to není tak pohodlné, jako nasypat do odměrky dávku granulí! Ale dá se to zvládnout! Jedná se jen o zvyk, rutinu. Nejhorší bylo asi nastavení vyvážených dávek. Dnes už vím, že není nutnost do detailu všechno převažovat, už cca po týdnu jsem měla představu co kolik čeho. A nejlepší je dle mého názoru - vydat se stylem klidně více jednoho, jindy zas více druhého. Zatím to u nás funguje

Zazanamenali jsme také větší žravost a chuť k jídlu, psi se vyloženě na to jídlo těší. Stačí i v době jejich největšího spánku omylem cinknout miskou v kuchyni a už metou :)

Za největší úspěch považuji úbytek váhy naší faraonky. vždy bývala krapet oplácanější. Dnes bych si troufla tvrdit, že ten pes je samý sval.

Tento poznatek bych si troufla přisuzovat tomu, že člověk prostě a jednoduše asi nemůže věřit počtům procent udávaného "masa" v kompletních krmivech. Prostě a jednoduše bych to viděla tak, že psa jde poměrně jednoduchým způsobem vyváženosti dávky poměru proteinu a sacharidu dobře korigovat na váze! Velmi pozitivní poznatek, který je tedy ve svém smyslu složitější ještě v tom kdy a jaké maso se krmí ... ale o tom budu uvažovat až později a snažit se tomu více porozumět.

V prvním týdnu jsme podávali pouze mleté maso. Přechod byl náhlý. Jeden den granule a druhý den syrové mleté. Psi to zvládli bez větších problémů a potíží.

Koncem prvního týdne jsme začli krmit i menší kosti. A zde nastal zádrhel. Podenco kousal a zvládal v pohodě ale faraonka měla problémy. Je zvyklá hltat, museli jsme asistovat u misky a učit kousání na povel, ale nyní už to celkem obstojně zvládá.

V průběhu druhého týdne jsme začli podávat syrové vnitřnosti. Problém byl opět s faraonkou, ale řekla bych nechtěla je snad jen z nedůvěry. Teď už ví, že zejména jatýrka jsou velká dobrota. Počáteční nedůvěru jsme překonali za pomocí velmi krátkého povaření, nyní už baští syrové.

No a nyní je štvrtý týden s BARFEM - jsou vánoce a já ač v obavách jsem začla podávat syrové ryby!!! A vše proběhlo v pohodě! Kosti hlavy ... žerou  s chutí!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář